br />

12 iun. 2011

Gaz Metan s-a calificat in finala dupa ce a invins Chindia Targoviste

Meci decisiv între Gaz Metan Mediaş – Chindia Târgovişte ,la Conţeşti ,pentru calificarea în semifinala turneului zonal de juniori C.Vodă a avut ocazie mare de a deschide scorul încă din primul minut.Negulescu a văzut cartonaş galben pentru un fault asupra lui Vodă.Şi medieşenii au fost sancţionaţi cu un cartonaş galben.În miutul 21 ,Ghinea a executat o lovitură liberă de la 30 de metri,dar balonul a atins bara.Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 0-0.În repriza secundă cele două echipe au început în forţă. Pap a primit cartonaş galben .În minutul 44 ,gooool ,marcat de Schieb şi am văzut bucurie în tabăra medieşeană,scor 1-0.Trif este eliminat în minutul 55. În minutul 63 Schieb a fost înlocuit cu un alt jucător medieşean.S-au arătat trei minute de prelungiri.Medieşenii au reuşit să se califice în semifinale.