br />

25 iun. 2011

Gaz Metan Medias 4-1 Kecskeméti TE

Jucătorii pregătiţi de Cristi Pustai au câştigat categoric cu formaţia unagară Kecskemeti, scor final 4-1, în primul meci al turneului de pregătire de la Debrecen. Pentru medieşeni au punctat Eric în minutele 23 şi 40-din penalty, Alex Munteanu în minutul 35 şi Cirpian Petre în minutul 74.

Pentru ardeleni au punctat Eric de Oliveira( 23, 40-penalty), Alex Munteanu(35) şi Cirpian Petre(74)

Gaz Metan a început partida în formula: Pleşca - Zaharia, Lazăr, Trtovac, Vukadinovic - Todea, Hoban - Munteanu, Eric, Pârvulescu - Liţu.

In al doilea amical al acestei zile , Gaz Metan a pierdut in fata celor de la Debrecen cu scorul de 2-3.Golurile noastre au fost marcate de Dan Roman (penalty-min 34) si autogol Szilágyi (min.74).