br />

26 feb. 2012

Gaz Metan şi Pandurii au terminat la egalitate, 2-2.

Echipa antrenata de matematicianul Cristi Pustai , au jucat ultimul meci din Antalya impotriva unei echipa din Romania , Pandurii Tg.Jiu,partida terminandu-se la egalitate 2-2.

Vitinho , a deschis scorul pentru Medieseni in minutul 20 , iar un sfert mai traziu jucatorul de la Pandurii a dus egalitatea la pauza.

Noua achizitie a mediesenilor,algerianul Aymen Tahar i-a adus pe gazisti in avantaj in minul 72,iar peste zece minute mai tarziu Brata sa egaleze.

Gaz  Metan: Pleşca - Zaharia, Lazăr, Frăsinescu, Markovic - Issa Ba, Todea - R.Avram, Nicandro, C.Petre - Vitinho. Antrenor Cristi Pustai
Au mai jucat: Bratu, Tahar, Buzean
Pandurii: Mingote - Unguruşan, Viera, Cardoso, Vlad - Pintili, Voiculeţ, Nistor - Maxim, Lemnaru, Batin. Antrenor Petre Grigoraş
Au mai jucat: Brata, Cristea, Roberto

Echipa Gaz Metan Medias se va intoarce in tara , miercuri unde va juca primul meci din returul campionatului la Bucuresti , cu Dinamo .