br />

28 apr. 2012

Sportul Studenţesc - Gaz Metan[1-2]

Elevii lui Cristi Pustai catiga în această după-amiază în deplasare cu Sportul Studenţesc la scorul de 1 - 2 . Dupa ce cele două echipa intrau la vestiare  cu scorul de 0-0 ,în minutul 53 Sportul Studenţesc dechide scorul prin golul marcat de Lungu .
”Studenţîi” nu s-au bucurat de acest scor decît pentru scurt timp. Minutele 65 şi 68 au adus fericirea în tabără lui Pustai, Roman şi Bawab profitand de greşelile din apărărea celor de la Sportul şi au înscris două goluri pe contraatac.
În urmă acestui succes, Gaz Metan Mediaş a adunat 34 de puncte, în timp ce Sportul Studenţesc a rămas cu 25 de puncte.
Gaz Metan Medias va juca joi pe teren propiu inpotriva echipei antrenate de Dorinel Munteanu, Otelul Galati.