br />

30 apr. 2012

Gaz Metan - Oțelul Galați

Gaz Metan Medias , va intani joi seară pe teren propiu echipă antrenată de Dorinel Munteanu , Oțelul Galați începând cu oră 21:45 . Meciul se dispută pe Stadionul Municipal din Medias și este transmis de DigiSport 1 .

În tur mediesenii au pierdut în față celor de la Oțelul Galați cu scorul de 1-0 , gol marcat de  Cristian Sârghi  în minutul 47.

Gaz Metan vine după o victorie în deplasare cu Sportul Studențesc cu scorul de 1-2 , unde Sportul Studențesc a deschis scorul în minutul 53 prin Lungu , iar mediesenii au stabilit egalitate printr-un gol marcat de Taher Bawab în minutul 64 , iar golul care i-a scos pe mediesenii din zona retrogradarii a fost marcat de Dan Roman în minutul 68. Oțelul Galați vine după un egal de pe teren propriu cu echipă antrenată de Ioan Ovidiu Sabău .
 Gaz Metan Medias, se află pe locul 10 cu 34 puncte în timp ce Oțelul Galați se află pe locul 6 cu 43 de puncte.