br />

23 apr. 2012

Gaz Metan - Pandurii Tg-Jiu[3-2]

Echipa antrenată de Cristi Pustai , învinge în această seara formaţia antrenată de Petre Grigoras cu scorul de 3 - 2 .
Medieşenii deschid scorul în minutul 6 , gol marcat de Zarko Markovic , în minutul 24 Florin Lazar , marchează pentru medieşenii iar scorul este 2-0 după 25 de minute de joc.
în minutul 43 Lemnaru a mai redus din diferenţa cu ce a scăpat singur cu portarul şi marchează pentru Pandurii Targu-Jiu . Medieşenii intra la vestiare cu scorul de 2-1 .
După 9 de minute de la începutul celei de a două reprize oltenii au egal cu un gol marcat de Ibeh în minutul 54.
în minutul 72 Zarko Markovic să accidentat intr-o confruntare aeriană , suferind o fracţiune nazală şi a fost transportat de ungenta la spital .
În minutul 77, Frăsinescu a devenit din înger, demon. L-a faultat dur pe Ibeh şi şi-a lăsat echipa în inferioritate.
Gaz Metan a învins cu 3-2 şi ocupă locul 11, cu 31 de puncte.