br />

10 mai 2012

Gaz Metan - Rapid Bucuresti[2-2]

Gaz Metan a obținut o remiză joi seara în partida de pe teren propriu în față celor de la Rapid București , cu scorul de 2 - 2 pentru "Giuleștenii" .

Rapidiștii au deschis scorul în minutul 16 printr-un penalty acordat de arbitrul Istvan Kovacs , iar golul a fost marcat de Ovidiu Herea , iar înaintea sfârșitul primei reprize Mihai Roman marchează în minutul 37 , iar scorul este 0 - 2 la pauză .

În cea de a doua repriză mediesenii și-au turat motoarele la maxim și au redus din diferență în minutul 79  gol marcat de Bawab , iar în minutul 90 Adrian Grigore a marcat golul pentru echipă lui Cristi Pustai .

Gaz Metan Mediaș va jucă etapa viitoare în deplasare pe terenul echipei din Ploiești , Petrolul Ploiești pe data de 13.05.2012 .